[2.14] Vai pasūtītājiem ir jānodrošina elektronisko rēķinu pieņemšanu?
Jā, visiem pasūtītājiem no 2020. gada 18. aprīļa jānodrošina e-rēķinu pieņemšana, līdz ar to paziņojumā par līgumu ir jābūt atzīmei attiecībā uz elektronisko darbplūsmu par to, ka pasūtītājs pieņems elektroniskos rēķinus.
Publicēts 20.11.2020.; TOP telefonkonsultāciju jautājumi oktobrī
[2.13] Vai iepirkums pārtraucams, ja iepirkums nav publicēts Elektronisko iepirkumu sistēmā vienā dienā ar publicēšanu IUB tīmekļvietnē?
Nē, nav pārtraucams, bet jāizvērtē, vai iepirkumu ir iespējams publicēt Elektronisko iepirkumu sistēmā un vai papildus nebūtu publicējams paziņojums par izmaiņām vai papildu informāciju, pagarinot pieteikumu vai piedāvājumu iesniegšanas termiņu.
Publicēts 20.11.2020.; TOP telefonkonsultāciju jautājumi oktobrī
[2.12] Kā aizpildīt rezultātu paziņojumā informāciju, ja pretendents izslēgts, bet izslēgšanas iemesls neatbilst tiem likuma pantiem, ko var atzīmēt veidlapā?
Tādā gadījumā paziņojumā attiecīgajā laukā netiek norādīts, ka pretendents ir izslēgts, bet, ja pasūtītājs vēlas, šādu informāciju var minēt pie citas papildu informācijas.
Publicēts 20.11.2020.; TOP telefonkonsultāciju jautājumi oktobrī
[2.11] Kas jānorāda paziņojumā, ja piedāvājumus var iesniegt par vienu vai vairākām daļām?
Paziņojumā par līgumu, paziņojumā par plānoto līgumu pie dalījuma daļās jāizvēlas „Maksimālais daļu skaits” un jānorāda precīzs daļu skaits, par cik daļām ir atļauts iesniegt piedāvājumu.
[2.10] Kā paziņojumā par līgumu norādīt, ka „Cena” ir vienīgais izvēles kritērijs?
Paziņojumā par līgumu kā piedāvājumu izvēles kritēriju norāda „Zemāk minētie kritēriji” un atzīmē „Cena”, nenorādot svērumu.
[2.9] Ko darīt, ja, izsludinot iepirkumu, paziņojumā par līgumu norādīts, ka „Cena nav vienīgais izvēles kritērijs, un visi kritēriji ir noteikti tikai iepirkuma dokumentos”, bet dokumentos noteikts, ka „Cena” ir vienīgais vērtēšanas kritērijs?
Paziņojumā par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu kā piedāvājumu izvēles kritērijs jāatzīmē „Cena”, un laukā „Cita papildu informācija” jānorāda, ka izsludinātajā paziņojumā par līgumu ir ieviesusies kļūda un ka dokumentos vienīgais izvēles kritērijs ir „Cena”.
[2.8] Kāpēc paziņojumā par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu nevar norādīt, ka „Cena nav vienīgais izvēles kritērijs, un visi kritēriji ir noteikti tikai iepirkuma dokumentos”?
Paziņojuma par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu saturu nosaka Ministru kabineta 2017. gada 28. februāra noteikumi Nr. 103 „Publisko iepirkumu paziņojumi un to sagatavošanas kārtība”, kas atbilst Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša paziņojumu publicēšanas tehniskajām prasībām. Paziņojumā par līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu kritēriji ir jānorāda saskaņā ar iepirkuma dokumentāciju un pie katra kritērija (izņemot gadījumus, ja kritērijs ir tikai „Cena”) jānorāda attiecīgais svērums (punktu, procentu īpatsvars).
[2.7] Ja PIL 9. panta kārtībā veiktā iepirkumā viena no iepirkuma daļām ir pārtraukta vai izbeigta bez rezultāta, kā to atspoguļot informatīvā paziņojumā par noslēgto līgumu?
Publicējot informatīvu paziņojumu par noslēgto līgumu, laukā „Cita papildu informācija” norādiet informāciju par attiecīgajām daļām, kuras tiek pārtrauktas vai izbeigtas bez rezultāta.
[2.6] Kas ir pircēja profila adrese?
Pircēja profils ir internetā publiski pieejama pasūtītāja vietne valsts elektroniskās informācijas sistēmā (EIS) piedāvājumu un pieteikumu saņemšanai, kurā pasūtītājs ievieto normatīvajos aktos noteiktu ar iepirkumiem saistītu informāciju (skatīt arī skaidrojumu par pircēja profilu un EIS pamācību Tīmekļa saite uz visiem pasūtītāja iepirkumiem pircēja profilā).
[2.5] Kā izveidot saistīto paziņojumu?
Publikāciju vadības sistēmā atrod sākotnēji publicēto paziņojumu, kuram labajā pusē jānoklikšķina uz iespējas izveidot saistīto rezultātu paziņojumu. Izveidojot sasaisti starp paziņojumiem, daļa informācijas tiek automātiski iekopēta saistītajā paziņojumā.
[2.4] Kas jāņem vērā, aizpildot paziņojuma lauku "Līgums ir saistīts ar projektu un/vai programmu, ko finansē Eiropas Savienības fondi"? Kuri fondi ietilpst Eiropas Savienības fondos?
Eiropas Savienības fondi ir Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Eiropas Sociālais fonds (ESF), Kohēzijas fonds (KF), Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds (EJZF) un Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai (ELFLA).
Līdz ar to jāņem vērā, ka tikai gadījumā, ja iepirkuma līgums tiek finansēts no kāda no minētajiem Eiropas Savienības fondiem, paziņojumā nepieciešams aizpildīt lauku "Līgums ir saistīts ar projektu un/vai programmu, ko finansē Eiropas Savienības fondi", norādot attiecīgā fonda saīsināto apzīmējumu un precīzu projekta/programmas numuru. Lūgums nenorādīt projekta/programmas nosaukumu, jo konkrētais paziņojuma lauks satur 200 simbolu skaita ierobežojumu.
Ievietots: 24.04.2018
[2.3] Kādi ir publisko iepirkumu paziņojumu lauku ierobežojumi?
Publisko iepirkumu paziņojumu (atbilstoši Publisko iepirkumu likumam, Sabiedrisko pakalpojumu sniedzēju iepirkumu likumam, Aizsardzības un drošības jomas iepirkumu likumam un Publiskās un privātās partnerības likumam) laukos ir šādi simbolu skaita ierobežojumi:
- 200 simboli laukos, kuros ievadāms iepirkuma līguma nosaukums; iepirkuma daļu nosaukumi; ar uzvarētājiem noslēgto līgumu nosaukumi; ar piegādātājiem, kuriem piešķirtas līguma slēgšanas tiesības, noslēdzamo līgumu nosaukumi; metu konkursa nosaukums; kvalifikācijas sistēmas nosaukums; atsauce uz projektu (-iem) un/vai programmu (-ām), ko finansē Eiropas Savienības fondi, kā arī būvdarbu veikšanas vieta, piegādes vieta vai pakalpojumu sniegšanas vieta;
- 1000 simboli laukā, kurā ievadāms īss līguma vai iepirkuma apraksts;
- 2500 simboli laukā, kurā ievadāms D pielikuma pamatojuma vispārējais apraksts;
- 4000 simboli laukā, kurā ievadāma cita papildu informācija, ja tāda nepieciešama.
[2.2] Cik ilgi IUB tīmekļvietnē ir pieejami publisko iepirkumu paziņojumi?
Lai aizsargātu IUB tīmekļvietnē publicētos personu datus – dati nav publiski pieejami ilgāk, nekā tas ir nepieciešams – publisko iepirkumu paziņojumi IUB tīmekļvietnē ir brīvi pieejami 5 gadus (kārtējais gads + 5 iepriekšējie gadi). Lai saņemtu konkrētu paziņojumu, jāsūta pieprasījums uz e-adresi vai e-pasta adresi: pasts@iub.gov.lv, norādot paziņojumu identificējošu informāciju (piem., publicēšanas datumu, iepirkuma identifikācijas numuru, iepirkuma, pasūtītāja nosaukumu u.c.). IUB paziņojumu nosūtīs uz pieprasītāja e-pasta adresi PDF datnes formātā. Iestāžu un finansējuma saņēmēju lietotāji, kā līdz šim, varēs brīvi piekļūt saviem publicētajiem paziņojumiem gan IUB tīmekļvietnē, gan PVS.
[2.1] Vai IUB izsniedz informāciju par meklētajām personām Publikāciju vadības sistēmā un kā šāda informācija ir pieprasāma?
Publikāciju vadības sistēma, kurā tiek veikta sodīto personu meklēšana, nenodrošina informācijas izsniegšanu par sistēmas lietotāja veikto sodīto personu meklēšanas procesu un tā rezultātiem. Publisko iepirkumu likuma 24.panta pirmā daļa uzliek pienākumu pasūtītājam pārliecināties, vai personām, kuras tiek iekļautas iepirkuma komisijā, nav piemērots administratīvais sods – aizliegums ieņemt valsts amatpersonas amatus, kuru pienākumos ietilpst lēmumu pieņemšana publisko iepirkumu un publiskās un privātās partnerības jomā vai iepirkuma līgumu, vispārīgo vienošanos, partnerības iepirkuma līgumu vai koncesijas līgumu noslēgšana, kā arī pieņemt attiecīgus lēmumus un slēgt attiecīgus līgumus, — vai šā soda izpilde ir beigusies. Tāpat minētā norma paredz, ka, lai pārliecinātos par iepriekš minēto, pasūtītājs iegūst informāciju Publikāciju vadības sistēmā. Pasūtītājam ir jāiegūst un attiecīgi jāsaglabā pierādījumi par sava Publisko iepirkumu likuma 24.panta pirmajā daļā noteiktā pienākuma izpildi. Vienlaikus IUB informē, ka, izņēmuma gadījumos, ir iespēja vērsties IUB Administratīvo sodu departamentā ar lūgumu sniegt informāciju, vai personai ir vai nav bijis noteiktajā laikā piemērots minētais papildsods, norādot objektīvu pamatojumu informācijas izsniegšanai.