Pārskats par iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumiem attiecībā uz LED gaismekļu iepirkumos noteiktajām prasībām

Birojs ir apkopojis pārskatu par biežāk apstrīdētajām prasībām un iesniegumu izskatīšanas komisijas lēmumiem šo prasību izvērtēšanā.
Skatīt vairāk

Lai pilnveidotu kvalitāti iepirkumos elektromateriālu (LED apgaismojuma) jomā, lai nodrošinātu godīgu konkurenci un veicinātu iepirkumu rīkotāju un pretendentu sadarbību, Latvijas Elektromateriālu tirgotāju asociācija (turpmāk – LEMTA) ir apkopojusi aktuālākos problēmjautājumus, ar kuriem piegādātājiem nākas saskarties publisko iepirkumu konkursos, un sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju izstrādājusi ieteikumus minēto problēmu novēršanai.

LED apgaismojums izceļas ar augstu lietderības koeficientu jeb energoefektivitāti: 80-95% no pievadītās elektroenerģijas transformējas gaismas starojuma enerģijā (kvēlspuldzēm tikai 5-8 %) rezultātā patērējot par 50 - 70% mazāk elektroenerģijas salīdzinoši ar citiem gaismas avotiem un ietaupot ievērojamus finanšu līdzekļus. LED apgaismojumā ieguldītās investīcijas atmaksājas 1-4 gadu laikā.

Precīza tehniskā specifikācija atvieglo piedāvājumu sagatavošanu un novērš savstarpēji nesalīdzināmu piedāvājumu risku. Tā palielina arī piegādātāja atbildību par preces kvalitāti un atvieglo vērtēšanas objektivitāti. Rezultātā pasūtītājs/patērētājs saņem tieši to, ko ir vēlējies, un atbilstošā kvalitātē.