Jaunumi

Sociāli atbildīgs publiskais iepirkums ir apzināta, sistemātiska un stratēģiska tādu apsvērumu integrēšana ar iepirkumu saistītās darbībās, kas rada pozitīvu ietekmi uz sabiedrībai būtisku problēmu risināšanu un efektīvi virza uz priekšu sociālo un darbaspēka politiku.

Sociālās atbildības kritērijus var integrēt visās ar preču, pakalpojumu vai būvdarbu iepirkumu saistītās darbībās, sākot no vajadzību noskaidrošanas, atbilstošu specifikāciju izstrādes un novērtējuma procesa līdz pat sasniegto rezultātu uzraudzībai.

Līdz ar to, lai popularizētu sociāli atbildīga iepirkuma veikšanu, domnīca PROVIDUS sadarbībā ar Iepirkumu uzraudzības biroju ir sagatavojuši informatīvu video, kā arī bukletu, kuru pasūtītājs var izmantot ikdienā kā palīgu saprast, vai konkrēto publisko iepirkumu var īstenot sociāli atbildīgā veidā.

Vienlaikus Iepirkumu uzraudzības birojs un Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociāciju rīko reģionālo diskusiju ciklu par sociāli atbildīgu publisko iepirkumu veikšanu (skatīt sīkāk).