Šī gada 10. novembrī norisinājās nu jau ikgadējā tiešsaistes konference “Saimnieciskais izdevīgums – kā veiksmīgāk piemērot?”, kā ietvaros par saimniecisko izdevīgumu iepirkumos runāja un dalījās pieredzē jomas eksperti no Iepirkumu uzraudzības biroja, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī ar praktiskiem piemēriem un informāciju dalījās Latvijas Arhitektu savienības, Ekonomikas ministrijas un Somijas pārstāvji.

Saimnieciskā izdevīguma tēma publiskajos iepirkumos nekad nav zaudējusi aktualitāti. Vienlaikus gan globālo norišu ietekme uz preču, pakalpojumu un būvdarbu tirgu, gan izmaiņas publisko iepirkumu regulējumā no 2023. gada 1. janvāra rada arvien jaunus jautājumus un izaicinājumus iepirkumu veicējiem. Šajā konferencē turpinās 2021. gada novembra vebinārā “Saimnieciskais izdevīgums – pieredzes stāsti” rosinātā diskusija un pieredzes apmaiņa par šo daudzšķautņaino tēmu.


Iepirkumu uzraudzības birojs izsaka pateicību par dalību un ieguldījumu konferencē:

Montai Ogai, Iepirkumu uzraudzības biroja Tiesību aktu piemērošanas departamenta direktorei

Inesei Pelšai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Koordinācijas departamenta Stratēģijas un ilgtspējīgas attīstības nodaļas vecākā ekspertei

Andai Kursišai, Latvijas Arhitektu savienības Valdes loceklei, sertificēta arhitektei

Ērikam Mežalim, Konsultantam starptautiskos iepirkuma projektos

Marikai Lauderei, Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības konkurētspējas departamenta vecākajai ekspertei

Karoliina Tuukkanen, Projektu vadītājai (Somija, Tampere)