izvēlne

Aktuāli:

Telefonkonsultācijas darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu un Iepirkumu uzraudzības biroja Darba kārtības noteikumiem pirmssvētku darbdienās Iepirkumu  uzraudzības biroja darba laiks ir no plkst. 8.30. līdz 15.00.

--------------------

Biežāk uzdotie jautājumi

Iekšējā tirgus informācijas sistēma (IMI) – ceļvedis pasūtītājiem, novērtējot citas Eiropas valsts uzņēmuma iesniegtos piedāvājumu!

Lai veicinātu efektīvu sadarbību starp Eiropas Savienības dalībvalstu atbildīgajām iestādēm, ir izveidota Iekšējā tirgus informācijas sistēm (IMI), kas nodrošina drošu un ātru datu apmaiņu starp dalībvalstu atbildīgajām valsts un pašvaldību iestādēm, ļaujot tām efektīvi sazināties, neskatoties uz valodu un pārvaldes struktūru dažādības radītajiem šķēršļiem.

Latvijā IMI koordinators ir Ekonomikas ministrija, savukārt par publisko iepirkumu moduli atbildīgs ir Iepirkumu uzraudzības birojs.
Iepirkumu uzraudzības birojs administrē (piešķir lietošanas tiesības) Latvijā esošo iestāžu darbiniekiem.

Publisko iepirkumu modulī ar IMI palīdzību iestādes var:

  • pārbaudīt pretendenta iesniegto dokumentu vai sertifikātu autentiskumu;
  • pārbaudīt, vai uzņēmums izpilda tehniskās specifikācijas (valsts standarti, marķējums, atbilstības novērtējumi utt.) un vai spēj izpildīt attiecīgo līgumu;
  • pārbaudīt, vai uz darbuzņēmēju, piegādātāju vai pakalpojumu sniedzēju neattiecas neviens izslēgšanas kritērijs (piemēram, sodāmība par krāpšanu);
  • apstiprināt informāciju, ko pretendents iepriekš iesniedzis, izmantojot Eiropas standartizēto pašdeklarāciju (Eiropas vienoto iepirkuma procedūras dokumentu)

 

Īsu pārskatu par IMI darbību gūsiet, noskatoties videomateriālu  (mp4) par IMI sistēmu kopumā, kā arī iepazīstoties ar IMI tīmekļa vietnē pieejamo skrejlapu (lv .pdf).
Plašāka informācija un ieskatu IMI sistēmas darbībā gūsiet izlasot arī IMI lietotāja rokasgrāmatu.

 

 

UZ AUGŠU