izvēlne

Aktuāli:

Telefonkonsultācijas darba dienās no plkst. 9.00 līdz 16.00.

Saskaņā ar Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumu un Iepirkumu uzraudzības biroja Darba kārtības noteikumiem pirmssvētku darbdienās Iepirkumu  uzraudzības biroja darba laiks ir no plkst. 8.30. līdz 15.00.

--------------------

Biežāk uzdotie jautājumi

Grozījumi Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Attiecībā uz publiskajiem iepirkumiem minētais likums papildināts ar 11.1 pantu, kas paredz pienākumu pārbaudīt pretendentus, kā arī iespēju lauzt jau noslēgtus līgumus, ja līguma izpilde var tikt kavēta noteikto sankciju dēļ. Pasūtītājs, sabiedrisko pakalpojumu sniedzējs, publiskais partneris vai tā pārstāvis minēto regulējumu var attiecināt gan uz kandidātiem, gan pretendentiem kā juridiskām personām, gan tos pārstāvošajām personām, kā arī uz personālsabiedrības biedriem, ja kandidāts vai pretendents ir personālsabiedrība, kā arī uz apakšuzņēmējiem un personām, kuras piesaistītas, lai izpildītu kvalifikācijas prasības.

Līdz šim spēkā esošais regulējums nenoteica sankciju ievērošanu publisko iepirkumu jomā, tādējādi atsevišķos gadījumos bija apgrūtināta publiskā iepirkuma rezultātā noslēgto līgumu izpilde piegādātājam noteikto sankciju dēļ.

 

Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likums

Latvijas Vēstneša komentārs

 

papildu informācija:

Ārlietu ministrijas sagatavotā informācija

Latvijas Komercbanku asociācijas sagatavotais uzskates materiāls uzņēmējiem

LPS tiešsaistes diskusijas videoieraksts

Iepirkumu uzraudzības biroja skaidrojums par Sankciju piemērošana iepirkumos (jautājumi-atbildes) (atjaunots 10.08.2018.)

UZ AUGŠU